Odzyskiwanie danych z urządzeń Apple
Odzyskujemy dane z urządzeń MAC w sytuacjach:
– zalania laptopa kawą lub inną cieczą
– upadku laptopa
– uszkodzenia matrycy w Mac
– uszkodzenia płyty głównej również w przypadku dysków zintegrowanych z płytą
– uszkodzenia dysków w komputerach MAC
– uszkodzenia dysków zintegrowanych w macierz tzw. apple fusion drive
– usunięcia danych z iphone
– usunięcia danych z MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Pro
– uszkodzenia systemu plików HFs, HFS+, APFS
– uszkodzenia dysków zewnętrznych podpinanych do MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Pro
Obsługiwane modele
Odzyskujemy dane ze wszystkich urządzeń firmy Apple takie jak komputery Mac, iPod, iPhone, iPad.
iMac, Mac mini, iMac Pro
iPod, iPad
iPhone 1. generacji iPhone 3G iPhone 4
iPhone 6, iPhone SE
iPhone 7/7 Plus
iPhone 5, iPhone 5s
iPhone 8/8 Plus
iPhone X, iPhone XS, iPhone XR
iPhone 11, iPhone 11 Pro Max
iphone12, iPhone 12 mini, iPhone 12 PRO
iPhone 13, iPhone 13 PRO
iPhone 14, iPhone 14 Pro
iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max
MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Pro
Odzyskujemy dane utracone na skutek uszkodzeń mechanicznych, upadków urządzeń, zalania, skasowania danych oraz utraty dostępu do danych na skutek uszkodzenia dysków pamięci.
System plików APFS
Urządzenia firmy Apple takie jak komputery MAC, Iphony lub Ipady pracują na systemach plików APFS (skrót od Apple File System). Od 2017 roku system plików APFS zastąpił istniejący do tej pory system HFS+, co zwiększyło jego bezpieczeństwo i jakość pracy.
System plików został zaprojektowany tak, aby był obsługiwany przez wszystkie platformy firmy Apple od zegarków Apple Watch przez iOS aż po komputery Mac.
APFS ma wiele zalet a jedną z nich jest tworzenie tzw. checkpoints, czyli punktów kontrolnych z zapisaną informacją o położeniu i nazwach plików. Dzięki temu można odzyskać dane, które zostały utracone na skutek celowego lub omyłkowego skasowania danych lub uszkodzenia struktury w wyniku awarii dysku. Technologia wdrożona w Avidata pozwala na otworzenie wszystkich punktów kontrolnych i przeszukanie całej zawartości dysku pod kątem utraconych danych z dysków MAC. Daje nam to najwyższą skuteczność w pracy z urządzeniami firm Apple.
Do 2017 roku komputery firmy Apple posiadały system plików HFS+. Jego nazwa pochodzi od skrótu Macintosh Hierarchical Filesystem. Jest to nowsza wersja systemu HFS, uzupełniona m.in. o kodowanie znaków diakrytycznych w nazwach oraz mająca możliwość przechowywania większych plików. Oba systemy są bardzo wydajne jednak czasem zdarzają się błędy logiczne które uniemożliwiają odczyt plików lub uruchomienie systemu operacyjnego. Zdarza się również, że uszkodzeniu ulega elektronika dysku lub jego głowica. Jesteśmy w stanie odzyskać dane w każdym z podanych przypadków.